„Psaná informace se lépe pamatuje, a vede tak k lepší spolupráci pacienta“.*

Jádrem činnosti vydavatelství MediMedia Information, spol. s r.o. je vzdělávání pacientů prostřednictvím zdravotnických profesionálů, tedy lékařů a lékárníků. K dispozici je široké spektrum tištěných edukačních materiálů, které jsou vytvářeny tak, aby lékařům v praxi a lékárníkům při dispenzaci ušetřily práci tím, že poskytnou odpovědi na nejčastěji kladené otázky pacientů, shrnou základní informace o onemocnění, jeho léčbě, prevenci, režimových opatřeních apod. To vše  přehledně, stručně a laickým jazykem, s názornou grafikou a důrazem na nejdůležitější fakta a pokyny.

Všechny materiály jsou připravovány ve spolupráci s odborníky daných oborů a podle nejnovějších poznatků moderní medicíny.

Díky spolupráci s  farmaceutickými firmami a společnostmi, jejichž činnost se oblasti zdraví a péče o něj dotýká je vydávání materiálů plně sponzorováno a lékaři a lékárníci je tedy mohou dostávat bezplatně. Vycházejí brožury různého rozsahu, plakáty, kartičky, letáky, a své stálé místo mezi lékaři a lékárníky si za 10 let existence získala především edice rádce pacienta® & rádce pro zdraví®.

alt

Edice rádce pacienta® & rádce pro zdraví® je vydávána ve dvou variantách: pro lékaře a pro lékárníky. Pro lékaře jsou ke vzdělávání pacientů vydávány praktické trhací bloky, pro lékárníky je k dispozici speciální stojan, kam lze umístit samostatné letáky edice.

alt alt

V rámci edice již bylo vydáno více než 55 témat v celkovém nákladu více než 17 milionů letáčků, a tak se řadí mezi nejrozšířenější zdravotně-vzdělávací projekty v ČR. Úspěšnost projektu dokazuje skutečnost, že kromě nových témat vycházejí neustále i reedice a dotisky těch nejužívanějších materiálů. Vaše návrhy, jaká témata byste ve své ordinaci či za tárou v budoucnosti uvítali, nám prosím zašlete na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

*Patients Memory for medical information, Roy P.C. Kessels, PhD, Journal of the Royal Society of Medicine, 96/2003.