• Zralost 5Právě jsme vydali praktický materiál pro pediatry s názvem ZRALOST 5. Jedná se o test určený k posouzení psychického vývoje dítěte během pětileté preventivní prohlídky. Test připravili dětští psychologové PhDr. Václav Mertin a PhDr. Lenka Krejčová, Ph.D. a byl sestaven tak, aby odpovídal aktuálním poznatkům z oboru dětské psychologie. Skládá se ze dvou základních částí - kresby postavy a popisu obrázku. Lékař dítě ohodnotí pomocí jednoduchého záznamového archu. Podrobný návod na práci s testem je součástí materiálu. Projekt má podporu OSPDL ČLS JEP.
    Test ZRALOST 5 bude distribuován ZDARMA praktickým dětským lékařům, a to prostřednictvím reprezentantů společnosti Berlin-Chemie/A.Menarini Ceska republika s.r.o., která vydání tohoto materiálu sponzorovala. V případě zájmu o materiál nás prosím kontaktujte.
  • mamincina_knizkaV roce 2009 jsme vydali knihu Maminčina knížka dobrých rad o zdraví. Je určena rodinám s malými dětmi a je distribuována zdarma přímo v porodnicích. V této publikaci naleznou maminky kromě článků zabývajících se prevencí a zdravotními potížemi dospělých hlavně rady, jak rozpoznat nejběžnější dětské nemoci a zdravotní potíže, jak je vyléčit doma, a kdy se naopak vydat co nejdříve k lékaři. Knížkou provází prostřednictvím výstižných ilustrací rodina „Králíčkových". Na přípravě textů se podíleli odborníci z oboru gynekologie a porodnictví, dětského, všeobecného, vnitřního, infekčního a zubního lékařství. Kniha vyšla za podpory společnosti GlaxoSmithKline s.r.o. a je dostupná též ve slovenské verzi (Mamičkina knižka dobrých rád o zdraví).
  • 2006 Počínaje rokem 2006 se naše vydavatelství specializuje na edukaci pacientů. Velkou oblibu získala především edice rádce pacienta & rádce pro zdraví. Více informací o našich edukačních materiálech naleznete v sekci Edukace pacientů.
  • 2003 - červenec 2008 Pod názvem Alzheimerova choroba krok za krokem probíhá jedinečný vzdělávací a podpůrný projekt určený pro pacienty s Alzheimerovou chorobou, jejich rodinné příslušníky a ošetřující lékaře. Součástí projektu je také program Bezpečný návrat, který stále samostatně pokračuje a do něhož je i nyní možné přihlásit své blízké. Pro bližší informace o Bezpečném návratu případně další informace či dotazy k Alzheimerově chorobě se obracejte na Českou alzheimerovskou společnost (ČALS) www.alzheimer.cz.
  • 1998 Aktivity naší společnosti se rozšiřují o  publikační činnost v oblasti vzdělávání pacientů.
  • 1994 – 2005 Vydáváme lékové informace pro odbornou veřejnost - Pharmindex Systém (Pharmindex Brevíř, Pharmindex Kompendium, Pharmindex CD-ROM). V roce 2006 přechází produktová řada Pharmindex pod hlavičku vydavatelství Medical Tribune CZ, s.r.o. Objednávky Pharmindex Brevíře prosím směřujte na nového vydavatele (www.medical-tribune.cz)
  • 1994 Založení společnosti MediMedia Information, spol. s r.o.